کاراکال سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

کاراکال: سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

گت بلاگز اخبار حوادث جزئیات تجاوز یک باند ٦ نفره به ٤١ زن و دختر ایرانشهری

تجاوز به ٤١زن و دختر در ایرانشهر. خبری کوتاه و تکان دهنده. خبر این اتفاق را نخستین بار مولوی محمدطیب ملازاده امام جمعه در نماز عید فطر اعلام کرد. خبری هولناک که

جزئیات تجاوز یک باند ٦ نفره به ٤١ زن و دختر ایرانشهری

جزئیات تجاوز یک باند ٦ نفره به ٤١ زن و دختر ایرانشهری

عبارات مهم : پرونده

تجاوز به ٤١زن و دختر در ایرانشهر. خبری کوتاه و تکان دهنده. خبر این اتفاق را نخستین بار مولوی محمدطیب ملازاده امام جمعه در نماز عید فطر اعلام کرد. خبری هولناک که ابتدا کام اهالی این منطقه در جنوب سیستان و بلوچستان را تلخ کرد. این تجاوزها از سوی یک گروه ٦ نفره رخ داده است.

جزئیات تجاوز یک باند ٦ نفره به ٤١ زن و دختر ایرانشهری

باند مخوفی که وقت شروع فعالیت های سیاهشان مشخص نیست، ٦نفری که در ایرانشهر و مناطق اطراف زنان و دختران را قربانی نقشه های شومشان می کردند. پیش از عیدفطر بود که یک نفر از اعضای این گروه متجاوز دستگیر شد و در همان مراحل ابتدایی بازجویی به ٤١ مورد تجاوز اقرار کرد، با این وجود، ولی تاکنون فقط سه شکایت در این پرونده ثبت شده است هست. هنوز جزییات زیادی درخصوص این پرونده تکان دهنده افشا نشده، ولی براساس شنیده های خبرنگار «شهروند» به احتمال زیاد کردن تعداد قربانیان این اتفاق وجود دارد.

مولوی محمدطیب ملازاده، امام جمعه در خطبه های نماز عید فطر با اشاره به این اتفاق خواستار برخورد قاطع با عاملان این اتفاق هولناک شد. ولی محمد طیب ملازاده در صحبت هایش اشاره ای به چگونگی برملا شدن این پرونده و وقت دستگیری نخستین متهم آن نکرد و تنها به جزییات کوتاهی درخصوص تعداد قربانیان و لزوم برخورد با اعضای این باند اشاره کرد. از سوی دیگر فرماندار ایرانشهر هم در گفت وگو با «شهروند» ضمن تایید خبر دستگیری یک نفر در ارتباط با این پرونده گفت: «تاکنون یک نفر از سوی پلیس دستگیر شده است و همزمان پرونده هم در مراجع قضائی درحال پیگیری هست. ما به طور دقیق نمی توانیم بگوییم که ٤١نفر مورد تجاوز قرار گرفته اند. این ادعایی است که تنها متهم دستگیرشده این پرونده داشته. احتمال می رود تعداد شکات بیش از این باشد.

تجاوز به ٤١زن و دختر در ایرانشهر. خبری کوتاه و تکان دهنده. خبر این اتفاق را نخستین بار مولوی محمدطیب ملازاده امام جمعه در نماز عید فطر اعلام کرد. خبری هولناک که

این که دقیقا چه تعداد مورد تجاوز قرار گرفته اند، مشخص نیست. انگیزه احتمالی این افراد هم جهت ما مبهم هست. باید صبر کرد تا مراحل بازجویی انجام شود، بعد از آن می شود به طور دقیق درخصوص ابعاد این پرونده اطلاع رسانی کرد.» او از پاسخ به پرسش ها و توضیحات زیاد راجع به این خبر خودداری کرد.

ولی عبدالحمید یکی از ساکنان این منطقه راجع به بعضی جزییات این اتفاق به «شهروند» گفت: «هنوز خیلی از موارد این اتفاق مبهم هست. ولی آن طور که از افراد مطلع این منطقه شنیده می شود، یک باند ٦نفره مدتی بود که در این ایرانشهر و مناطق اطراف دست به چنین کارها غیرانسانی می زدند و تاکنون یک نفر از آنها از سوی مراجع انتظامی دستگیر شده است و در بازجویی های اولیه هم به ٤١ مورد تجاوز به زنان و دختران اقرار کرده است.»

او راجع به افشا شدن ماجرای این باند هم توضیح داد: «آن طور که امام جمعه در صحبت هایش گفت چند وقت پیش زنی در یکی از خیابان های ایرانشهر درحال تردد بوده که از سوی دو نفر مورد تعرض قرار می گیرد، یعنی آن دو نفر با توجه به خلوتی منطقه تلاش داشتند آن زن را به زور سوار ماشین کنند و با خودشان ببرند. ولی مقاومت و داد و فریادهای این زن باعث می شود همسایه ها و اهالی محل در جریان قرار بگیرند و جهت کمک به او به خیابان بیایند. آن دو نفر هم بلافاصله از محل فرار می کنند. اقوام این زن عنوان را به مولوی محمدطیب ملازاده اطلاع می دهند. آن زن هم شرایط معنوی بسیار بدی دارد. این مسأله بلافاصله از سوی مولوی پیگیری و با ورود شورای تامین پرونده یکی از متهمان دستگیر می شود. درواقع خانواده این زن با مراجعه به مولوی این پرونده را افشا می کند.»

جزئیات تجاوز یک باند ٦ نفره به ٤١ زن و دختر ایرانشهری

اما آن چه جای تعجب هست، تعداد پایین شکایت های پرونده هست. با وجود اقرار متهم به ٤١تجاوز در ایرانشهر تاکنون سه خانواده روی این پرونده شکایت مطرح کرده اند. ابوبکر یکی از فعالان حوزه اجتماعی و زنان در منطقه سیستان وبلوچستان در این باره به «شهروند» می گوید: «در این منطقه به علت شرایط سنتی و مذهبی این گونه موارد عمومی نمی شود.

خانواده زیاد تلاش می کند چنین حوادثی را درون خودشان حل وفصل کند، یعنی حتی عنوان به پلیس و مراجع قضائی هم اطلاع داده نمی شود. در بسیاری از موارد خود زنان از بیان این حوادث ابا دارند، چون علاوه بر سرشکستگی، این زنان حتی از سوی خانواده های خودشان هم در معرض آسیب و مورد تردد واقع شدن قرار دارند، حتی مواردی هم داشتیم که زنان و دختران قربانی این حوادث از سوی خانواده به قتل رسیدند تا مایه سرافکندگی نباشند.» او ادامه می دهد: «در مواردی هم عنوان فقط به امام جمعه اطلاع داده می شود و خانواده ها و طوایف خودشان اقدام می کنند، حتی اگر سال ها طول بکشد، یعنی خانواده قربانی خودش به دنبال ردی از متجاوز است و بعد از شناسایی در یک وقت مناسب با او یا همدستان احتمالی اش تسویه حساب می کند. حتی اگر این پروسه سال ها طول بکشد، به همین علت این گونه پرونده ها در این منطقه کمتر رسانه ای می شود، علت تعداد پایین شکایت های مطرح شده است درخصوص این باند متجاوز هم همین است.»

تجاوز به ٤١زن و دختر در ایرانشهر. خبری کوتاه و تکان دهنده. خبر این اتفاق را نخستین بار مولوی محمدطیب ملازاده امام جمعه در نماز عید فطر اعلام کرد. خبری هولناک که

روزنامه شهروند

واژه های کلیدی: پرونده | دستگیری | خانواده | تجاوز به زنان | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz