کاراکال سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

کاراکال: سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی یأس بزرگترین ضربه را به اصلاحات می‌زند / کواکبیان

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی گفت: مأیوس شدن بزرگترین ضربه را به اصلاحات می زند.

یأس بزرگترین ضربه را به اصلاحات می‌زند / کواکبیان

کواکبیان: یأس بزرگترین ضربه را به اصلاحات می زند

عبارات مهم : همکاری

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی گفت: مأیوس شدن بزرگترین ضربه را به اصلاحات می زند.

به گزارش ایسنا، مصطفی کواکبیان شامگاه پنج شنبه در نشست بررسی آینده اصلاحات در کشور عزیزمان ایران که در هتل آبان برگزار شد، اظهار کرد: دولت در مورد همکاری زنان، جوانان و اقوام و مذاهب در مدیریت کشور شعار داد ولی کمتر به آن عمل کرد. جای تاسف است که کم کردن سن مدیریت را شاهد نیستیم. میانگین سن دولت ما بالای ۵۶,۵۷ سال است در حالی که قرار بود این سن کم کردن یابد. همچنین هیچ وزیر زنی معرفی نشد. حتی یک معاون زن داشتیم که جای آن به مشاور داده شد. درحال حاضر هم فقط تعدادی مشاور زن داریم. باید جهت حضور زیاد زنان در عرصه سیاست راهکارهای قانونی مطرح شود.

یأس بزرگترین ضربه را به اصلاحات می‌زند / کواکبیان

وی با بیان اینکه معنای لغوی اصلاحات سامان بخشیدن به امور نابسامان جامعه هست، گفت: مفهوم اصلاحات همچنان مبهم هست، سه تعریف و شاخصه جهت اصلاحات قائل هستیم. ما فعلا اصلاحات دَر هستیم نه اصلاحات بَر. ما می گوییم با حفظ این سیستم نابسامانی ها را سامان دهیم. دومین شاخصه این است که اصلاحات از اوج به پایین نیست بلکه از پایین به بالاست. توده های مردم و خواسته های آنان است که مسیر اصلاح طلبی را تعیین می کند. شاخصه مهم دیگر این است که اصلاحات دنبال از بین بردن فسادهای متفاوت اجتماعی، سیاسی، مالی، اخلاقی و… هست. اصطلاحات باید دنبال این باشد که هر فسادی را از بین ببرد.

وی درخصوص آینده اصلاحات اظهار کرد: باید حتما مباحث افق ۱۴۰۴ را ببینیم و به آنها عمل کنیم چون این چشم انداز آینده کشور عزیزمان ایران هست. بسیاری کشورهای منطقه درحال جلو زدن از ما هستند. در سند چشم انداز گفته شده است کشور عزیزمان ایران به دهمین اقتصاد برتر دنیا و نخستین در منطقه تبدیل شود. بنابراین رسالت سنگینی برعهده ماست که فقط هفت سال جهت تحقق آن وقت داریم.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی گفت: مأیوس شدن بزرگترین ضربه را به اصلاحات می زند.

مایوس شدن بزرگترین ضربه را به اصلاحات می زند

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما از این دولت جهت تسهیل اصلاح طلبی حمایت کردیم ولی نردبان شدیم، افزود: ما در وقت انتخابات با این علاقه که قرار است اصلاحاتی انجام شود شعار دادیم و صحبت برگزار کردیم. الان هم نباید مأیوس شویم. این عنوان که دچار یاس شویم و بگوییم نمی دانیم که آینده چه می شود، بزرگترین ضربه را به اصلاح طلبان می زند. باید روحیه امید و اعتماد به پیشرفت خودمان داشته باشیم.

معنای اصلاح طلبی لزوماً داشتن قدرت رسمی نیست

کواکبیان ادامه داد: حتما در آینده اصلاحات باید مدنظر باشد که لزوما داشتن قدرت رسمی معنای اصلاح طلبی نیست. اصلاحات قرار نیست از طریق دولت انجام شود بلکه از پایین به بالاست. خارج از قدرت هم می شود با برنامه هایی که در توده مردم پیگیری می کنیم اصلاحات انجام دهیم. جهت برطرف پرسشها کشور همه باید دست به دست هم دهیم. به همین علت مهم ترین مسأله ما اصلاح طلبان، مردم هستند.

یأس بزرگترین ضربه را به اصلاحات می‌زند / کواکبیان

راه اصلاحات با دولت مرزبندی شود

وی درخصوص اصلاحات در افق سه سال آینده تصریح کرد: باید چند کار انجام دهیم. اول اینکه راهمان را با دولت فعلی مرزبندی کنیم. ما افتخار می کنیم که از این دولت حمایت کردیم و خواهیم کرد و از آن پشیمان نیستیم ولی این عنوان به معنای این نیست که هرکار خرابی دولت انجام دهد به پای اصلاح طلبان نوشته شود. در عین حمایتی که از دولت داریم باید گفت نه دولت خود را اصلاح طلب می داند نه ما آن را اصلاح طلب می دانیم، با تعاریفی که از اصلاح طلبی گفتیم.

این عضو فراکسیون امید با تاکید بر اینکه اصلاحات باید همکاری گسترده مردم را در عرصه های متفاوت داشته باشد، افزود: تجربه نشان داده اگر مردم زیر ۵۰ درصد در انتخابات همکاری کنند ما در آن انتخابات باخته ایم و هنگامی که همکاری بالای ۵۰ درصد بوده پیروز شده است ایم.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی گفت: مأیوس شدن بزرگترین ضربه را به اصلاحات می زند.

کواکبیان با اشاره به لزوم اتحاد و انسجام احزاب اصلاح طلب عنوان کرد: احمدی نژاد حاصل عملکرد ما در سال ۸۴ است که هر کدام از حزب های ما از افراد متفاوت حمایت کردند.

وی در خصوص پرهیز از تمامیت خواهی گفت: ایده ای تحت عنوان پارلمان اصلاحات مطرح کرده ایم. یکی از دلایلی که در دموکراسی مسئله داریم این است که اجازه مانور را به احزاب نمی دهند. در پارلمان اصلاحات چهار هزار نفر از دل احزاب با سازوکار مشخص گزینش می شوند و اجتماع و نامزدهای نهایی ریاست جمهوری از دل آنها درمی آید. همچنین شورایی ایجاد شود که لیست انتخابات مجلس را گزینش کنند. یکی دیگر از وظایف این پارلمان مانیفست اصلاحات باید باشد.

یأس بزرگترین ضربه را به اصلاحات می‌زند / کواکبیان

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اینکه بعضی افراد چوب لای چرخ دولت بگذارند طبیعی هست، ولی ما می گوییم از طریق روال قانونی عمل کنند. اصلا بیایند دولت در سایه تشکیل دهند و جهت سه سال آینده برنامه ریزی داشته باشند و وزرا، استانداران و … خود را گزینش کنند. کاملا دموکراتیک عمل کنند. اینکه در راهپیمایی روز قدس به رییس انرژی اتمی توهین کنند کار درستی نیست. همچنین ما نمی پسندیم در مجلس پرچم آمریکا و برجام را آتش بزنند. مخالفین دولت منطقی و از طریق معیارهای عقلانی کار خود را پیش ببرند.

عده ای قسم خورده اند دولت را سریعتر از موعد برکنار کنند

کواکبیان افزود: اعتقاد دارم عده ای قسم خورده اند به هر شکلی دولت را سریعتر از موعد برکنار کنند. بعضی گفته اند مثل بنی صدر می کنیم. خیر اینگونه نیست که این اتفاق رخ دهد. این عنوان روال قانونی دارد. ما اصلاح طلبان کمک نمی کنیم در زمین آنها و کارهایی نمی کنیم که این اتفاق رخ دهد.

وی در خصوص حضور زنان در ورزشگاه آزادی عنوان کرد: آقای رییس جمهور بالاخره مجبور شد آزادی را آزاد کند. هیچ اتفاق خاص ای هم رخ نداد در حالی که سایت های اصول گرا گفتند بی حیایی دامن زده شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی در خصوص نقش مجلس در برون رفت از پرسشها فعلی اقتصادی گفت: یک جنگ تمام عیار اقتصادی در دنیا علیه ما درست شده است هست. باید ببینیم آیا ما خود را آماده کرده ایم جهت این موضوع. بعضی اعتقاد ندارند که در این جنگ به دولت کمک کنند. ما که نقض عهد نکردیم آمریکا کرده ولی بعضی به دولت بد و بیراه می گویند. این درد یکسان باید در سه فراکسیون مجلس بررسی شود و دست به دست هم دهیم جهت تصویب طرح هایی که به نفع مردم است و ما را در جنگ اقتصادی پیروز می کند. اگر صدای واحدی باشد بسیار موثر است.

کواکبیان در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه آیا اصلاح طلبان هیچگاه پشت هم نبوده اند، شعارهایشان را فراموش می کنند و از مردم حمایت نمی کنند؟ گفت: این عنوان درستی هست. آنها که فقط دنبال کسب قدرت سیاسی هستند دعوایشان می شود ولی اگر نشانه والاتر یعنی سامان دادن به نابسامانی ها را ببینند به بدنه مهم و مردم اعتقاد دارند و تلاش می کنند که مردم مایوس نشوند. علت اینکه مقداری یاس در بدنه ایجاد می شود این است که بعضی فراموش می کنند چه افرادی آنها را به قدرت رسانده اند و فکر می کنند قدرت آنها همیشگی است.

واژه های کلیدی: همکاری | اصلاح طلب | سال آینده | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz