کاراکال سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

کاراکال: سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

گت بلاگز بیشتر بدانیم آداب و رسوم جالب تولد نوزاد در فرهنگ های متفاوت

تولد نوزاد در فرهنگ های متفاوت شکل خاصی دارد که در ادامه به تعدادی از این آداب و رسوم نگاهی می کنیم.

آداب و رسوم جالب تولد نوزاد در فرهنگ های متفاوت

تولد نوزاد در فرهنگ های متفاوت شکل خاصی دارد که در ادامه به تعدادی از این آداب و رسوم نگاهی می کنیم.

تولد نوزاد در فرهنگ های متفاوت چگونه است؟

به دنیا آوردن فرزند در کشورهای متفاوت و در تمام اعصار، کاری یکسان بوده و خواهد بود؛ ولی هر فرهنگ آداب و رسوم خاص خود را دارد.

مراسم‌ خاصی جهت تولد فرزند در دوره‌های متفاوت شکل گرفته‌اند که بعضی قدیمی و بعضی دیگر جدیدند. معمولا هر قوم و ملتی، به مناسک مخصوص تولد فرزند به چشم عملی مقدس نگاه می‌کنند و تمام اهالی قوم آن مراسم را انجام می‌دهند.

آداب و رسوم جالب تولد نوزاد در فرهنگ های متفاوت

در اینجا می‌خواهیم بعضی مناسک خاص و متفاوت درمورد تولد فرزند در کشورهای متفاوت را به شما معرفی کنیم:

عبارات مهم : بیمارستان – بیمارستان
آمریکای لاتین: در بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین، مادر فرزند به مدت شش هفته در قرنطینه‌ای می‌رود و بجز غذاهای مخصوص چیزی نمی‌خورد. در این مدت یکی از نزدیکان خانه‌داری، آشپزی، نظافت و مواظبت از سایر فرزندان را برعهده می‌گیرد.

اندونزی: در بعضی نقاط اندونزی، خانواده کودک بعد از وضع حمل مادر، ارزش فراوانی جهت جفت کودک که در بطن مادر بوده قائل می‌شوند و آن را زنده و صاحب جان می‌پندارند.
آنها حتی اعتقاد دارند که جفت کودک حکم خواهر یا برادر او را دارد. به همین علت آن را می‌شویند و طی مراسمی پیچیده، خارج از منزل دفن می‌کنند.

ژاپن: در ژاپن به تولد کودک اهمیت زیادی داده می‌شود و ژاپنی‌ها آن را تجربه‌ای طبیعی و قشنگ می‌دانند که بیش از هر چیز دیگر مستلزم توجه هست. زنی که فرزند به دنیا می‌آورد تا سه هفته در منزل پدر و مادرش می‌ماند و زیاد وقت را در رختخواب به سر می‌برد تا حال بهتری پیدا کند. در این مدت سایر اعضای خانواده وظایف منزل را انجام می‌دهند و از این طریق تلاش می‌کنند به مادر جوان یاری برسانند.

هلند: با این که جامعه غرب سال‌هاست از مرز سنت به فناوری گذر کرده و یکی از دستاوردهای همین رشد را وضع حمل زنان در بیمارستان می‌توان دید، ولی هلندی‌ها از قدیم‌الایام از این شیوه استقبال نکردند و هنوز که هنوز است 20 درصد از آنها در منزل فرزند خود را به دنیا می‌آورند. آنها اعتقاد دارند بیمارستان مخصوص درمان و مداوای بیماری است و تولد یک کودک، دقیقا متفاوت از هر نوع مرض هست. بعد چه دلیلی دارد که زنان جهت تولد فرزندشان به بیمارستان مراجعه کنند؟!

تولد نوزاد در فرهنگ های متفاوت شکل خاصی دارد که در ادامه به تعدادی از این آداب و رسوم نگاهی می کنیم.

برزیل: در اکثر نقاط دنیا رسم است که اقوام جهت مادری که به تازگی فرزند به دنیا آورده هدیه بیاورند، ولی در برزیل بسیاری از مادران جوان به قوم و خویشی که در بیمارستان به ملاقاتشان می‌آیند هدیه می‌دهند!

ترکیه: در بیمارستان به مادر شربت لوهوسا می‌دهند که ترکیبی از آب، دارچین، شکر و رنگ قرمز خوراکی هست. این شربت به افرادی که به دیدن کودک تازه متولدشده هم می‌آیند تعارف می‌شود.

پاکستان: در پاکستان عقیقه مرسوم هست. در روزهای هفتم، چهاردهم و بیست و یکم بعد از تولد کودک مراسم اسم‌گذاری برپا می‌شود. در طی این مراسم سر کودک را می‌تراشند و جهت او گوسفندی قربانی می‌کنند.

نیجریه: در نیجریه این مادر نیست که جهت نخستین بار فرزند خود را به حمام می‌برد. اگر مادربزرگ در دسترس باشد، او این کار را انجام می‌دهد و اگر که نباشد، خاله، عمه یا یکی از دوستان نزدیک نوزاد را جهت نخستین بار به حمام می‌برد. این سنت راحت به مادر نشان می‌دهد که هیچ گاه جهت بزرگ کردن کودکش تنها نیست و همواره سایرین در اطرافش هستند.

آمریکا: در آمریکا در هر بیمارستانی که بروید نوزادان را پیچیده در پتویی مشابه هم می‌بینید. فرقی ندارد از کدام نژاد باشند یا چه وضع اقتصادی، همگی در پتویی شبیه به هم قرار داده می‌شوند. گهگاه تلاش‌هایی جهت عوض کردن این سنت انجام می‌شود، ولی تاکنون تاثیری نداشته است.

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: jamejamonline.ir

واژه های کلیدی: بیمارستان | بیمارستان | پاکستان | اندونزی | نیجریه | آمریکا | پاکستان | نوزادان | فرزندان | اندونزی | نوزاد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz