کاراکال سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

کاراکال: سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

گت بلاگز زندگی بهتر چطور کسی که عاشقش بودید را فراموش کنید, فراموش کردن علاقه اول

راه های فراموش کردن گذشته و علاقه قدیمی ، ذکر و دعا جهت فراموشی علاقه ،چگونه علاقه یکطرفه را فراموش کنیم ،درمان و راه حل علاقه یک طرفه ،فراموش

چطور کسی که عاشقش بودید را فراموش کنید, فراموش کردن علاقه اول

راه های فراموش کردن گذشته و علاقه قدیمی ، ذکر و دعا جهت فراموشی علاقه ،چگونه علاقه یکطرفه را فراموش کنیم ،درمان و راه حل علاقه یک طرفه ،فراموش کردن علاقه اول
عشق چیزی بسیار خاص است لیکن هنگامی که شکست می خورد قدرت آسیب زدن به ما را دارد و فراموش کردنش سخت هست. نباید این شکست را به خودتان بگیرید. هر روز روابط بسیاری با شکست مواجه می شوند و این به آن معنی نیست که دیگر عشقی وجود نخواهد داشت. علت آن هر چه که باشد، اینکه یاد بگیرید چطور کسی که خیلی دوست داشته اید را فراموش کنید کار بسیار مشکل است و نیازمند گذشت وقت هست. خوشبختانه، خیلی ها این کار را انجام داده و با موفقیت روبه رو شده است اند. ما روش آن را به شما آموزش می دهیم.
 

فراموش کردن عشق

بخش اول: عوض کردن دیدگاهتان

۱. بفهمید که هنوز ممکن است این فرد را دوست داشته باشید. اگر تصور می کنید نمی توانید فراموشش کنید، احتمالاً دلیلی دارد. شما اوقات فوق العاده ای را با هم گذرانده اید و بخش مهمی از قلبتان را به او داده اید. حالا که تصمیم گرفته اید فراموشش کنید، دیگر به آن فرد طوری که دوست دارید باشد نگاه نکنید و تلاش کنید خودِ واقعی اش را ببینید.

• اگر به شما دروغ می گوید یا فریبتان می دهد و یا احساسش نسبت به شما عوض شده است است باید بفهمید که این رابطه اصلاً رابطه سالمی جهت شما به حساب نمی آید. ممکن است برایتان سوءتفاهم شود یا عصبانی شوید. فراموش کردن این فرد ممکن است خیلی سخت باشد ولی به این معنی نیست که نمی توانید فراموشش کرده و زندگی تان را پیش ببرید.

• همچنین درک کنید که فراموش کردن به این معنی نیست که دیگر نمی توانید آن فرد را دوست داشته باشید. فقط به این معنی است که علاقه شما به او عوض کردن کرده هست. هنوز می توانید او را ببینید، عالی ترین آرزوها را برایش داشته باشید و دعا کنید که خوشبخت شود. فراموش کردن به این معنی نیست که باید به طور کل نادیده اش بگیرید؛ یعنی باید زیاد به فکر خودتان باشید.

چطور کسی که عاشقش بودید را فراموش کنید, فراموش کردن علاقه اول

• به خودتان باور داشته باشید. شما چیزهای زیادی دارید. علاقه یعنی فهمیدن زیاد درمورد خودتان از طریق دیگران. با تجربه علاقه های بیشتر، اطلاعات بیشتری درمورد خودتان به دست می آورید. اگر خودتان، خودتان را باور نداشته باشید، علاقه بعدی تان چطور می تواند باورتان کند؟

۲. درک کنید که آدم های دیگری هم هستند–فقط شما نمی بینید. احتمالاً خیلی زیاد این فرد را دوست داشته اید که شما را به نقطه ای رسانده است که هیچ کس دیگری را در دنیا به جز او نمی بینید. فراموش کردن سخت ترین قسمت کار است و ممکن است وقت زیادی طول بکشد ولی زندگی کوتاه تر از آن است که بخواهید آن را هدر دهید.

• همه ما دوست داریم در دنیای افسانه ای زندگی کنیم که در آن همه چیز دقیقاً طبق برنامه مان پیش می رود و هیچ مشکل و مشکلی وجود ندارد، ولی زندگی واقعی اینطور نیست. افراد زیادی هستد که قبل از این که با یک فرد خاص بمانند، در طول زندگی ارزش با آدم های زیادی رابطه باعشق برقرار می کنند.

• تلاش کنید خوش بین باشید. نیمه پر لیوان را ببینید. به جای اینکه فکر کنید، «من عشقم را از دست دادم»، فکر کنید «من الان مجردم!». به جای اینکه فکر کنید «کسی که خیلی وقت بود می شناختم را از دست دادم»، فکر کنید «حالا باید با آدمهای زیادی آشنا بشوم». خوش بین بودم کمکتان می کند سریعتر فراموش کنید.

۳. بدانید که ممکن است شما زیاد از مقداری که طرف مقابلتان دوستتان داشته، دوستش داشته اید. این مورد شاید سخت باشد لیکن به احتمال زیاد طرف برابر نمی دانسته است که شما چقدر عاشقش بوده اید. ولی اشکالی ندارد. این به آن معنی نیست که شما فردی دوست داشتنی، جالب یا فریبنده نیستید. فقط به این معنی است که وقت دیگری برایتان است که کسی را پیدا کنید که درست همان اندازه که شما دوستش دارید، دوستتان بدارد.

• اگر تصورتان این است که شما زیاد از طرف مقابلتان او را دوست داشته اید، از این بعنوان یک انگیزه استفاده کنید. فکر کنید: ترجیح می دهید با کسی باشید که کمتر از آن مقداری که دوستش دارید، دوستتان دارد یا به همان اندازه؟

راه های فراموش کردن گذشته و علاقه قدیمی ، ذکر و دعا جهت فراموشی علاقه ،چگونه علاقه یکطرفه را فراموش کنیم ،درمان و راه حل علاقه یک طرفه ،فراموش

• درگیر این ایده نشوید که «شاید کس بهتری را پیدا نکنم». نباید هیچگاه خودتان را اسیر کسی کنید که به دردتان نمی خورد. بیرون بروید، به استانداردهای خودتان باور داشته باشید و تلاش کنید کسی که می خواهید را پیدا کنید.بهتر است مستقل و شاد باشید تا در رابطه با کسی که به فکرتان نیست.

۴. اگر احساستان را به کسی که عاشقش هستید گفته اید و هیچ جوابی دریافت نکرده اید، درک کنید که هیچ دلیلی جهت ادامه آن وجود ندارد. فراموش کردن به نفعتان است. 

• با یک فرد بی طرف که چنین موقعیتی داشته است حرف بزنید. یکی از دوستان یا اعضای خانواده تان. اگر مجبور شدید پیش مشاور هم بروید. درمیان گذاشتن فکر و احساستان با یک فرد بی طرف سبک ترتان می کند و کمک می کند سریعتر فراموش کنید.

• با درد به طرقی سازنده برخورد کنید. وانمود نکنید که غصه ای ندارید. راه های فرار خلاقانه ای پیدا کنید مثل هنر یا گفتگو تا دردتان را از طریق آن بیرون بریزید. تلاش کنید زیاد وقت ها به آن فکر نکنید لیکن فکر کردن مداوم به آن بدترش می کند.
۵. تصمیم بگیرید می خواهید همچنان دوست بمانید یا نه. به خودتان بستگی دارد. خیلی سخت است که دوستی یک علاقه قدیمی را با استقلال تازه تان در کنار هم داشته باشید. زیاد افراد تصور می کنند ساده تر است که یک دوستی دور با فردمقابل نگه دارید ولی تصمیم با خودتان است.
بخش دوم: برگرداندن استقلال شخصی

۱. به مسافرت بروید. مورد نیاز نیست یک سفر رویایی باشد. مهم این است که فقط مناظر تازه ببینید و چیزی شما را مشغول نگه دارد. افراد زیادی باور دارند که عوض کردن محل موقتی باعث می شود ذهنتان را پاک کنید و به اوضاع عادی برگردید.

• با محلی ها معاشرت کنید. اگر قرار است هر لحظه خودتان تنها باشید چه فایده ای دارد که به محلی تازه بروید؟ با محلی ها معاشرت کنید، به داستان هایشان گوش دهید و خوش بگذرانید.

• وقت هایی را به تنهایی بگذرانید. تلاش کنید از استقلال کنونی تان شاد شوید. اگر نتوانید به تنهایی شاد باشید، چطور فردی که قرار است بعدها به زندگی تان بیاید می تواند با شما شاد شود؟

۲. به دوستان و خانواده تکیه کنید. دوستان و خانواده تان در هر شرایطی در دسترس شما هستند – از آنها استفاده کنید! هنگامی که احساس ناراحتی می کنید، با اعضای خانواده وقت بیشتری را بگذرانید یا با دوستانتان قرار گذاشته و بیرون بروید. دوستان و خانواده تان درست به همان اندازه یک شریک باعشق دوستتان دارند ولی به طریقی متفاوت.

• جهت اتفاقاتی که می افتد به نزدیک ترین دوستتان پناه ببرید. اگر آمادگی شنیدن نصیحت دارید، از دوستتان بخواهید این کار را بکند. عالی ترین دوست شما از دیدی شما را می بیند که خودتان نمی توانید و دیدگاهی واقعاً تازه به شما خواهد داد. دوست نزدیک شما هر کاری هم که نتواند بکند، فرصتی جهت بیرون ریختن حرف های دلتان در اختیار شما قرار می دهد و باعث می شود فکر کنید ارزشمندید.

۳. همه یادگاری های رابطه قبلی را از دیدرس خود دور کنید. شاید خیلی جالب به نظر نرسد ولی مورد نیاز و مهم هست. فراموش کردن یک علاقه قبلی مستلزم این است که در آینده زندگی کنید نه گذشته. همه تصویر ها، یادداشت ها، فیلم ها، هدیه ها و هر چیز دیگری که به او مربوط می شود را جمع کرده و در جایی دور از دسترس و دیدتان بگذارید. کار ناراحت کننده ای است ولی روحیه تان را بهتر خواهد کرد.

چطور کسی که عاشقش بودید را فراموش کنید, فراموش کردن علاقه اول

• به خاطر داشته باشید که برداشتن و دور کردن به معنی از بین بردن نیست. ممکن است دوست داشته باشید که همه یادگاری هایتان را نگه دارید، درست همانطور که ممکن است نخواهید آن فرد را به طور کل فراموش کنید. شاید دلتان بخواهد هنگامی که به کل رابطه را پشت سر گذاشتید، نگاهی به آن یادگاری ها بیندازید.

۴. همانطور که غصه می خورید، حتماً خودتان را خالی کنید. خیلی ها تصمیم می گیرند همه احساساتشان را جایی بنویسند. هنگامی که حوصله اش را داشتید، یک تکه کاغذ بردارید و افکارتان را روی آن یادداشت کنید. با این روش هنگامی که توانستید به خوبی رابطه را پشت سر بگذارید، با خواندن آن نوشته ها خواهید فهمید که چقدر نیرومند بوده اید که توانستید آن را فراموش کنید.

• چه حسی دارید؟ پنج سال پیش اگر در چنین موقعیتی می بودید چه حسی داشتید؟ پنج سال دیگر در چنین شرایطی چه حسی خواهید داشت؟ به این فکر کنید که آن رابطه چه معنا و مفهومی برایتان داشته است.

• فقط از طریق نوشتن نیست که می توانید خودتان را تخلیه کنید. نقاشی، طراحی، رقص، ساخت و ساز و دویدن راه های عالی دیگری جهت آن هستند. هر چه که باشد، باید از ته قلبتان باشد و چیزی که از آن به دست آید، فوق العاده خواهد بود.
۵. از جسمتان خوب مواظبت کنید. به طور مرتب ورزش کنید. اگر آنقدر از بر هم خوردن عشقتان غصه می خورید که تصور می کنید به جسمتان آسیب می زند، حتماً با یک مشاور صحبت کنید.

۶. هنگامی که آماده بودید، دوباره در جستجوی علاقه باشید. این فرایند ممکن است ماه ها طول بکشد یک حتی یک سال. اگر هنوز آماده نیستید، خودتان را مجبور نکنید؛ نه جهت خودتان و نه آن فرد تازه منصفانه نیست. بدانید که آدم های زیاد دیگری هم هستند که اگر به آنها وقت دهید، برایتان احترام و ارزش قائلند.

• خیلی ها تصور می کنند که اگر وارد رابطه های سرسری شوند کمک می کند که سریعتر فراموش کنند. اگر تصمیم به این کار گرفتید، حتماً این کار را به دلایل درست انجام دهید: اینکه مثلاً به دنبال دوستی هستید، دیدن آدم های تازه برایتان جالب است و … دقت کنید که جهت جلب حسادت فرد قبلی هیچگاه وارد چنین رابطه هایی نشوید چون ارزشش را ندارد.

راه های فراموش کردن گذشته و علاقه قدیمی ، ذکر و دعا جهت فراموشی علاقه ،چگونه علاقه یکطرفه را فراموش کنیم ،درمان و راه حل علاقه یک طرفه ،فراموش

• از اشتباهاتتان درس بگیرید. هنگامی که دنبال فرد جدیدی هستید که عشقتان را با او سهیم شوید، با انجام غلط های قبلی یک دل شکستگی دیگر را رقم نزنید. غلط های و تقصیراتتان در رابطه قبلی را پیدا کرده و سهی کنید دیگر آنها را تکرار نکنید.

خودتان باشید. مهم نیست که با چه کسی آشنا شوید، فقط باید خودتان باشید. جهت اینکه کسی دوستتان داشته باشد، باید خود واقعی تان را به او نشان دهید. آنها باید بپذیرند که اشتباهاتشان را بپذیرند، آنها را جهت پارتنر جدیدشان عنوان کنند و بدانند که پارتنرشان هم آنها را قبول می کند.

نکات

• کسی که شما برایش فقط یک گزینه هستید را به اولویت زندگی تان تبدیل نکنید.

• وقتتان را جهت کسی که با شما وقت نمی گذراند تلف نکنید.

چطور کسی که عاشقش بودید را فراموش کنید, فراموش کردن علاقه اول

• اگر احساس خشم و افسردگی دارید، تلاش نکنید انتقام بگیرید، فقط درمورد آن با یکی از دوستانتان حرف بزنید. هیچکس ارزش اینهمه ناراحتی و غصه شما را ندارد.

• یادتان باشد که بالاخره فراموشش خواهید کرد ولی باید از کارهایی که شما را یاد او می اندازد دست بکشید. زندگی بسیار کوتاه است و نباید خودتان را دلواپس این کنید. تا می توانید از آن استفاده کنید.

• اشکالی ندارد که بعد از آن احساس ناراحتی و تنهایی کنید، فقط مطمئن شوید که نگذارید خیلی اذیتتان کند. گاهی اوقات احساس ناراحتی و گریه باعث می شود حالتان بهتر شود.

• وقت عالی ترین دارو است.

• به جای اینکه بخواهید فردی خاص دوباره وارد زندگی تان شود، علاقه و خوشبختی بخواهید.

• تلفنتان را عوض کنید تا مدام خبر های قبلی تان را چک نکنید.

فراموش کردن خیلی سخت است ولی اصلاً دلیلی ندارد که بگذارید آسیب ببینید و یا با شما بدرفتاری شود. شما لایق عالی ترین ها هستید!

واژه های کلیدی: خودتان باشید | رابطه سالم | استاندارد | خانواده | فراموشی | زندگی | فراموش کردن عشق | ۱. به مسافرت بروید.

چطور کسی که عاشقش بودید را فراموش کنید, فراموش کردن علاقه اول

چطور کسی که عاشقش بودید را فراموش کنید, فراموش کردن علاقه اول

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz